Hakkımda


Merhaba,

9 yılı aşkın bir süredir bulunduğum IT sektörüyle alakalı bir gözlemimi sizlerle paylaşmak isterim.
Sektörde çalışanlar yaptıkları işleri eğitim almaktan ziyade öncelikle yaparak öğrenmeyi tercih ediyorlar.
Aslında uygulama en iyi öğrenme şeklidir. Fakat işin temelini ve teorisini bilmeden uygulama yapmak öğrenme sürecini uzatır, verimi azaltır ve kişiyi zihinsel olarak yorar. Ayrıca stresle birlikte işlerinizde hata yapma ihtimalinizde artar.
Bu nedenle hemen uygulamaya geçmeden önce alanınızla alakalı eğitim almanızı tavsiye ederim.

IT dünyası için önemli ve çalışanlara değer kazandırdığını düşündüğüm 2 temel konu bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Proje Yönetimi diğeri de Servis Yönetimi’dir. Ülkemizde bu alanlarda kendini geliştiren ve bu yetkinliklerini sertifikalandıran çalışanlar kurumsal şirketlerde iyi pozisyon ve yüksek maaşlarda iş bulabilmektedir.

Verdiğim eğitimlerde uyguladığım yeni nesil öğrenme teknikleriyle katılımcılara maksimum fayda sağlamaya çalışıyorum. Yöntemleri merak ediyorsanız bunlardan birkaçını belirteyim;

  • Eğitimlerdeki sunumlarda sayfalar dolusu yazılar göremezsiniz. Her sunumda birkaç kelime ve çoğunlukla görsel temalar bulunmaktadır.
  • Eğitimlerde teori kadar uygulamalara da yer verilmektedir. Yapılan uygulamalarda drama teknikleri kullanılarak katılımcıların eğlenerek öğrenmeleri sağlanmaktadır.
  • Son zamanlarda adını sıkça duyduğunuz eğitimlerde hikaye anlatıcılığı yöntemi bizim eğitimlerimizde de bolca kullanılmaktadır. Bu yöntemle anlatılanlar katılımcıların daha kolay ve uzun süreli akıllarında kalabilmektedir.
  • Oyunlaştırma teknikleriyle öğrenmeye önem veriyoruz. Eğitimleri belkide en eğlenceli hale getiren şey oyunlar oluyor. Her bölümün sonunda katılımcılara kahoot üzerinden oyun oynayarak soruları cevaplandırmalarını istiyoruz.

Daha fazlasını görmek, deneyimlemek ve kariyer basamaklarını hızla tırmanmak istiyorsanız buradan bir eğitime ön kayıt yapabilirsiniz.

Sertifikalarım

  • Project Management Professional (PMP)
  • ITIL Expert
  • Professional Scrum Master (PSM-I)
  • SIP School Ceritified Associate (SSCA)
sertifikalarim